SGK’dan Ramazan Bayramı İkramiyesi Ödemesi Hakkında Duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Nisan’da gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan’dan önce olanların bayram ikramiyelerinin 9 Mayıs’ta ödeneceğini duyurdu.

SGK’dan Ramazan Bayramı İkramiyesi Ödemesi Hakkında Duyuru
Yayınlama: 07.05.2023
33
A+
A-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli ve hak sahiplerine Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemesi ile ilgili son durumu açıkladı. İşte bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihler ve detaylar.

Kimler Bayram İkramiyesi Alacak?

SGK, 5510 sayılı kanun ve ilgili mevzuat gereği, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartını taşıyanlara, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye ödemesi yaptığını bildirdi. Bayram ikramiyeleri, hak sahiplerine hisseleri oranında, sürekli iş göremezlik geliri alanlara sürekli iş göremezlik derecesi oranında, yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri kapsamında kısmi gelir veya aylık alanlara kısmi oranda ödenecek.

Bayram İkramiyelerinin Tutarı Ne Kadar?

Bayram ikramiyelerinin tutarı, 2023 yılı Ramazan Bayramından itibaren 1.300 TL olarak belirlendi. Bu tutar, 2021 yılından beri 1.100 TL olarak ödenen bayram ikramiyelerine göre 200 TL artış anlamına geliyor. SGK, yaklaşık 13,5 milyon emekli ve hak sahibine toplamda 15,4 milyar TL Ramazan Bayramı ikramiyesi ödeyeceğini duyurdu.

Bayram İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

SGK, bayram ikramiyelerinin bayramdan önce ödeneceğini açıkladı. Buna göre,

  • SGK’nın 4 (a) (SSK) bendi kapsamındaki emekli ve hak sahiplerinin bayram ikramiyeleri 6 Mayıs 2023 tarihinde,
  • SGK’nın 4 (b) (BAĞ-KUR) ve 4 © (Emekli Sandığı) bendi kapsamındaki emekli ve hak sahiplerinin bayram ikramiyeleri 7 Mayıs 2023 tarihinde yatırılacak.

Ayrıca, nisan ayında gelir ve aylık bağlama işlemi sonuçlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan’dan önce olanların bayram ikramiyeleri ise 9 Mayıs 2023 tarihinde hesaplarına geçecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa İçeriği