Hasta ve Engelli Seçmenlerin Oy Kullanma Sorunu Çözüldü

Hasta ve Engelli Seçmenlerin Oy Kullanma Sorunu Çözüldü
Yayınlama: 11.05.2023
6
A+
A-

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nde oy kullanacak hasta, yatağa bağımlı ve engelli seçmenler için özel bir hizmet sunulacak. Sağlık Bakanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi gibi kurumlar, bu seçmenleri tam donanımlı araçlarla sandığa götürüp getirecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla il sağlık müdürlüklerine gönderilen yazıya göre, seçim günü hastanede yatan ve evde sağlık hizmeti alan yatağa bağımlı seçmenlerden talepte bulunanlar, hasta nakil araçları ve ambulanslarla oy verecekleri merkezlere götürülüp, getirilecek. Bu uygulamalarla gerekli koordinasyon il sağlık müdürlüklerince gerçekleştirilecek.

Sağlık Bakanlığı ve Belediyelerden Seçim Hizmeti Nasıl Sağlanacak?

Muğla Büyükşehir Belediyesi de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için oy kullanacak hasta, yatağa bağımlı ve engelli vatandaşları tam donanımlı hasta ve engelli nakil araçları ile sandığa götürecek. Büyükşehir Belediyesi, Muğla’nın 13 ilçesinde 19 hasta nakil ambulansı, hasta ve engelli nakil aracı, 41 personelle görev başında olacak. 444 48 01 Çağrı Merkezi üzerinden Büyükşehir’e ulaşan vatandaşlar, seçim günü evlerinden alınarak oy kullanacakları sandıklara götürülecek.

Yurtdışındaki Türk Seçmenler de Oy Kullanmaya Devam Ediyor

Bu arada yurtdışında yaşayan Türk seçmenler de oy kullanmaya devam ediyor. Buna göre Avrupa’da Almanya’dan sonra en çok Türk seçmenin bulunduğu Fransa’da, 397 bin 88 kayıtlı seçmen sandığa davet edildi. Bunlardan 153 bini Paris’te Perşembe günü oy kullamaya başlayacak. Seçim süreci 13 gün devam ettikten sonra 9 Mayıs’ta sona erecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa İçeriği