Erdoğan’dan Sağlıkçı Ataması ve Şehir Hastanesi Hakkında Açıklamalar

Erdoğan’dan Sağlıkçı Ataması ve Şehir Hastanesi Hakkında Açıklamalar
Yayınlama: 08.04.2023
9
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi’nde gerçekleştirilen Sağlık Çalışanları İftar Programı’nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, programda sağlık gündemine dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Türkiye genelinde 42 bin 500 sağlık personeli alınacağını duyuran Erdoğan, ayrıca yeni bir şehir hastanesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Yurt içinde ve yurt dışında görev yapan tüm sağlık personeline selamlarını göndererek konuşmasına başlayan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Milyonlarca insanın hayatına mal olan koronavirüs pandemisini sağlık çalışanlarının gayretiyle takdire şayan bir organizasyonla atlattıklarını söyleyen Erdoğan, bu süreçte ekonomik açıdan çok daha zengin ülkelerde gözlenen vahim durumun Türkiye’de yaşanmadığını dile getirdi.

Erdoğan ayrıca Kocaeli’de yeni bir şehir hastanesinin kurulması için çalışmalara başlandığını duyurdu. Şehir hastanelerinin faydasının deprem sürecinde bir kez daha görüldüğünü belirten Erdoğan, salgın günlerinde büyük bir ihtiyacı karşılayan şehir hastanelerinin depremde yaralanan vatandaşların tedavisinde çok kritik rol oynadığını ifade etti.

Toplamda 30 bin 197 yataklı 21 şehir hastanesinin vatandaşlara en üst standartta sağlık hizmeti verdiğini belirten Erdoğan, bölgedeki 124 kamu hastanesinin 13’ünün ağır hasarlı olduğu ve bunlardan birinin tamamen yıkılmış olduğu bilgisini verdi.

“Yeni katılımlarla sağlık ordumuzu daha da güçlendiriyoruz” diyen Erdoğan, Türkiye genelinde 42 bin 500 sağlık personeli alınacağı; bunlardan 2 bin 832 sürekli işçiyle, 9 bin 59 sözleşmeli sağlık personelinin atamasının deprem bölgesindeki illere yapılacağı bilgisini verdi.

Erdoğan, felaketin yaralarının en kısa sürede sarılması için gereken her türlü çabayı sergileyeceklerini sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.